Futboll Seria A Sport

E BUJSHME/ Ylli i Juventus mbyll sezonin dhe rrezikon Champions

ajme të këqija për Maurizio Sarri, që humbet Douglas Costa. Braziliani, siç raportohet nga deklarata zyrtare e klubit, raportoi “një dëmtim të shkallës së dytë të muskujve të gjatë të aduktorit të kofshës së djathtë”.

Douglas Costa Juventus IMAGE.jpg

Ndalesa do të jetë për të paktën 15 ditë. Braziliani (29 vjeç) ka luajtur 29 ndeshje sezonale këtë vit duke shënuar 3 gola. Nuk është lëndimi i tij i parë, ai tashmë ishte ndalur në shkurt për 20 ditë dhe ishte në dispozicion pas bllokimit të kampionatit.

Douglas Costa Sarri IMAGE.JPG

Sezoni mbaroi, por tani do të duhet të mungojë edhe në sfidën e kthimit të Champions më 7 gusht, përballë Lyon (Juventusi humbi 1-0 në Francë dhe do të tentojë përmbysjen).

Related posts

Buffon thyen heshtjen: Do të veproja njësoj. Penalltia ishte, por…

Sadik.Autor

PSG kërkon ”vetëm” 300 mln €, Real paguan 350 mln € për Neymar

Sadik.Autor

Derbi i Veriut/ Mezani dhe Pacult vendosin për titullarët

Sadik.Autor

Leave a Comment