Futboll Premier League Sport

PRAPASKENA/ Asnjë ofertë për Alcantarën, Liverpooli po punon me mesfushorin tjetër

Liverpooli po mendon për sezonin e ri dhe trajneri Jurgen Klopp kërkon të blindojë yjet e skuadrës. Një ndër emrat që krijoi shumë impakt këtë sezon është Georginio Wijnaldum. Mesfushori holandez ka dhuruar paraqitjet shumë të mira dhe ka zgjuar interesimin e shumë klubeve drejt tij.

“Redsat” nuk duan të rrezikojnë dhe po punojnë shumë që të rinovojnë zyrtarisht me të. Liverpooli ende nuk ka gjetur gjuhën e përbashkët me futbollistin sipas asaj që shkruaj Fabrizio Romano, megjithatë pritet që palët të zgjasin kontratën aktuale.

I njëjti burim bën me dije se deri më tani nuk ka asnjë ofertë konkrete për mesfushorin e Bayern Munchen, Thiago Alcantara. Bayerni nga krahu tjetër nuk dëshiron që të humbasë futbollistin për pak para, prandaj Liverpooli duhet të paguajë goxha para për ta blerë.

Related posts

“KA QENË NJË SEZON I ÇUDITSHËM”/ Ish-lojtari i Barcelonës: Vendim i drejtë anulimi i “Topit të Artë”, mund ta kishte fituar….

Delo.autor

VIJON MAKTHI PËR “TË KUQTË”/ Wilson rihap sfidën ndaj Liverpool me portën e boshatisur (VIDEO)

Delo.autor

‘Befason’ Conte, kërkon një 36-vjeçar për sulmin e Chelseas

Q.Autor

Leave a Comment