Futboll Sport

E PABESUESHME/ Manual si të luftosh për ekipin deri në pikën e fundit, edhe kur minuta shënon 97 (VIDEO)

Sa herë jemi ne përpara tv apo edhe në stadium që kritikojmë futbollistët pse ecin në fushën e blertë apo pse nuk dalin me fanelën të djersitur?! Plot herë, aq sa na lodhet zëri, edhe pse për ata asgjë nuk ndryshon. Nuk kërkohen gjithmonë rezultatet apo fitoret, por të mos kursehesh…

Të japësh maksimumin tënd, ashtu sikurse edhe futbollisti i krahut te Nottingham Forest, Ribeiro, që edhe pse kronomiteri shënon 97 minuta, vrapon si i çmendur përpara dhe mbrapa, madje duke shpëtuar edhe një aksion të rrezikshëm të kundërshtarit…

Related posts

Njihuni me disfatat më të thella të Milan…

Sadik.Autor

REVOLUCION NGA “THEMELET”/ Juventus gati të sakrifikojë yllin për të befasuar Interin

Delo.autor

PASI “BISHA” DEL NGA KAFAZI/ Karim Benzema prish planet e Real Madridit, ja shkaku kryesor

Delo.autor

Leave a Comment