Futboll Seria A Sport

“HAPENI DERËN, KARABINIERËT”/ Lojtarit të Romës i sekuestrojnë shtëpinë

“Hapeni derën, karabinierët”! Ky ishte zgjimi i mbrojtësit të Romës Bruno Perez në orën 4 të mëngjesit. Policia erdhi për të sekuestruar pronën ku po qëndronte futbollisti.

Sekuestrimi i banesës ishte në kuadër të një operacioni që çoi në arrestimin e 28 personave, pjesë e një organizate kriminale. Bruno Perez nuk kishte lidhje me këtë ngjarje, por ai e kishte marrë me qera banesën ku po qëndronte. Karabinierët i kanë vënë kryqin banesës dhe tashmë futbollisti i Romës duhet të gjejë një strehë tjetër. Mbrojtësi në fillim nuk e ka besuar se ishin me të vërtet karabinierët dhe ka lajmëruar policinë në telefon.

Pasi u sigurua që ishin karabinierët i lejoi të futeshin brenda. Në pronën e sekuestruar ka qëndruar më parë edhe Manolas kur ka luajtur për Romën.

Related posts

E FRIKSHME/ I vendosën oksigjenin pas goditjes horror, Evertoni konfirmon: Lojtari ka…

Isa.Autor

Maradona e “lë me gishta në gojë” Ramosin: Ky është mbrojtësi më i mirë në botë

Isa.Autor

Ramos flet për lëndimin e Salah, arsyetimi i tij është tejet i “çmendur”

Sadik.Autor

Leave a Comment