Futboll Seria A Sport

HUMBJA E TRETË RADHAZI/ 9 pikë të humbura brenda një jave, Lazio rrezikon dhe vendin e dytë

Lacio ka humbur komplet kontrollin teksa nuk arrin të fitojë në 3 ndeshje radhazi. Si për të rënduar akoma më keq problemet në kampin bardhekaltër, skuadra e Simone Inzagit pëson humbjen e gjashë në këtë sezon dhe të tretën radhazi brenda vetëm një jave.
EcqUWskXgAMUiPQ
Kryeqytetasit u mposhtën me rezultatin 1-2 nga Sasuolo, e cila tregoi kurajo dhe vendosmëri ndaj Lacios duke arritur ta përmbysë sfidën në kohën shtesë.

Ndeshja nisi mjaft mirë për bardhekaltrit, ku Luiz Albrto zhbllokoi sfidën në minutën e 33-ë. 45 minutat e dyta rezultuan një makth i vërtetë, ku Lacio nuk mundi ta merrte as barazimin ndaj Sasuolos, që mori maksimumin në këtë takim.

Pasi titulli kampion po largohet akoma më tepër, Lacio rrezikon seriozisht dhe vendin e dytë, pasi distance me Atalantën është vetëm 2 pikë.

Related posts

FESTOI TRIUMFIN E “LOS BLANCOS”/ Hazard me muskuj pas fitores së Realit me Çeltën

Delo.autor

Favre dhe Nagelsmann favoritë për të marrë drejtimin e Dortmund

Sadik.Autor

Interi i “mbyll dyert” Realit për Icardin

Q.Autor

Leave a Comment