Futboll Seria A Sport

LAZIO NË GJENDJE KRITIKE/ Ja si vlerësohet Strakosha pas humbjes së hidhur me Sassuolon

Lacio po kalon periudhën më të vështirë në këtë sezon. Nga pretendente për titullin kampion tani, klubi bardhekaltër rrezikon të humbasë dhe vendin e dytë në kampionatin Italian duke i dhënë një mundësi Atalantës ta parakalojë.

Portieri Thomas Strakosha është vlerësuar me notën 5.5 për paraqitjen e tij ndaj Sasuolos, takim i cili u fitua nga miqtë në momentet e fundit të lojës. Ai u shfajëasua nga mediat italiane në rastin e golave të pësuar.

Thomas Strakosha (5.5): Nuk ka faj në asnjërin prej golave të pësuar, por nuk bën pritjet e duhura jashtë zonës. Meriton një ‘bravo’ për pritjen ndaj Muldurit në pjesën e dytë.

Related posts

KUKËSI-WOLFSBURG/ Verilindorët japin “shkëndijën” e parë, portieri ndal predhën e Telushit (VIDEO)

Delo.autor

Arsenal shfaq interes për mbrojtësin e Borussia Dortmund

Sadik.Autor

HUMBJE E MADHE PËR BARCELONËN/ “Xhevahiri” holandez largohet nga akademia drejt klubit…

Delo.autor

Leave a Comment