Futboll La Liga Sport

MOSMARRËVESHJET MES “PLESHTIT” DHE BARCELONËS/ Trajneri Zidane: Messi? Nuk pres që ta bëjë një gjë të tillë

Trajneri i Real Madrid, Zinedine Zidane, ka dhënë mendimin e tij në  lidhje me mosmarrëveshjet mes Leo Messi-t te Barcelona.

Sipas shtypit spanjoll, argjentinasi ka informuar presidentin e katalanasve Bartomeu se ai nuk do të vazhdojë negociatat për rinovimin.

Leo do të respektojë kontratën aktuale që skadon qershorin e ardhshëm dhe është i gatshëm të larghet verën e ardhshme.

Zidane është pyetur në lidhje me situatën e Messi-t  ka thënë:

“Nuk e di se çfarë do të ndodhë. Nuk presim që Messi të largohet, sepse ne duam më të mirë në La Liga”.

Related posts

Zidane: Besoj në shanset e Marseille ndaj Atletico Madrid

Sadik.Autor

E BUJSHME/ Arthur nuk do t’ia dijë për thirrjen e Barcelonës! Ja arsyeja

Delo.autor

DALIN FOTOT/ Futbollisti shqiptar rrethon me luks të dashurën e re, mijëra euro për darkën në Dubai

bora.autor

Leave a Comment