Futboll Seria A Sport

NAPOLI SYNON PËRFORCIME/ De Laurentiis po i bën presion Lille për një blerje të dyfishtë prej 80 milion euro

Sipas Corriere della Sera, presidenti i Napoli Aurelio De Laurentiis po i bën presion Lille për një blerje të dyfishtë prej 80 milion euro. Referenca është për Victor Osimhen, sulmuesi nigerian që duhet të zërë vendin e Milik, dhe Gabriel, një mbrojtës 22-vjeçar brazilian.

Osimhen al Napoli sarà una superstar": l'annuncio del presidente ...

Dy blerje që numri një i klubit italian do të donte të financonte me shitjet e bomberit polak dhe, ndoshta, edhe me atë të Kalidou Koulibaly, që kërkohet si nga Manchester City ashtu edhe United.

Napoli, trovata intesa con il Lille per Gabriel - ilNapolista

Osimhen e ka takuar dhe ka dhënë “ok” për t’u transferuar te Napoli i Gattusos si ylli i ri në sulm. Natyrisht, Lille tani duhet të ulë pretendimet.

Related posts

Hummels koshient: Ishim më mirë se Real Madridi, gabimet kushtojnë…

Sadik.Autor

E BUJSHME NGA ITALIA/ Icardi zgjedh familjen, vendos të qëndrojë…

Delo.autor

NDARJA NË “PAQE”/ Valverde: Dembele ka disa gjëra që lojtarët e tjerë nuk i kanë

Isa.Autor

Leave a Comment