Futboll Seria A Sport

“VINTE ME TREN DHE U NJOH ME PARTNEREN E TIJ”/ Mësuesi i gjimnazit të Kumbullës: Kishte vullnet e s’mungonte

Marash Kumbulla ka lënë gjithmonë një kujtim të mirë kudo që ka luajtur apo studiuar. Në një intervistë për “Corriere dello Sport”, ish-mësuesi i gjimnazit ka zbuluar një aspekt të shqiptarit që ndoshta jo të gjithë e njohim.

“Edukatë dhe sens i masës. Nëse më duhet të mendoj për dy aspektet që e dallonin Marashin, janë pikërisht këto. Kishte aftësinë për të ruajtur përqendrimin edhe në raste kur ndoshta shokët e tij e kishin harruar ku ndodheshin. Kam qenë mësues i tij në vitin shkollor 2017-2018 dhe nuk mbaj mend një rast të vetëm që Kumbulla të ketë munguar.

E të mendosh që vinte me tren e më pas nxitonte për të shkuar në stërvitje të cilat shpesh ishin të me ekipin e parë të Veronës. Asokohe u njoh edhe me Gretën, të dashurën e tij aktuale, por asnjë nga këto aspekte nuk e pengoi të diplomohej. Dua të shpresoj se me sukses do të kalojnë edhe testin e një qyteti e një skuadre si Roma” – sqaroi ish-profesori i Kumbullës.

Related posts

“MENDOJMË QË FINALJA DHE GJYSMËFINALJA TË LUHEN NË NJË VEND”/ Duka tregon zgjidhjen: Po studiojmë formulën se si…

Delo.autor

BOMBA E MERKATOS/ MILANI ka arritur AKORDIN me SUPER LOJTARIN E PSG

Isa.Autor

NUK E PRISNIM/ Taulant Xhaka rrëfen nëse është penduar apo jo që ka zgjedhur Shqipërinë para Kosovës

Delo.autor

Leave a Comment