Futboll Shqipëri Sport

PROTAGONIST TEK SIONI I TRAMEXANIT/ Shikoni asistin që ka dhënë Lenjani në sfidën e sotme (VIDEO)

Ermir Lenjani ishte protagonist në barazimin 1-1 që Sioni arriti në shtëpi përballë Thunit, në ndeshjen e vlefshme për Superligën zvicerane.

Shqiptari asistoi në minutën e 80-të nga këndi për Ndoje që gjeti golin e avantazhit, ndërkohë që miqtë barazuan shifrat 4 minuta më vonë me Havenar.

Me këtë barazim, skuadra e Sionit, e cila drejtohet nga Paolo Tamexani, u ngjit në kuotën e 33 pikëve, duke mbajtur vendin e parafundit 3 më pak se Thuni. Ndërkohë që Sion ka një ndeshje më pak dhe do të synojë të sigurojë qëndrimin në kategori.