Futboll Shqipëri Sport

SULMUESI SHQIPTAR NUK DI TË NDALET NË ZVICËR/ Kololli shënon super gol me një skemë perfekte (VIDEO)

Benjamin Kololli vazhdon të shkëlqejë në Zvicër me Zyrihun, teksa ditën e djeshme ka gjetur përsëri rrugën e rrjetës.

Në minutën e 19’, mesfushori i Kosovës pas një skeme perfekte ia doli ta dërgojë topin në rrjetë me një predhë, duke shtangur kështu portierin e Servete dhe kaloi Zyrihun në avantazh.

Ekipi i futbollistit kosovar fitoi me rezultatin 2-0 teksa në minutën e 50’ shënoi edhe Rueg. Kololli është duke treguar një formë të shkëlqyer në Zvicër, teksa në 6 ndeshjet e fundit ka arritur të shënojë 5 gola.

Related posts

Lewandowski i pandalshëm, barazon rekordin e Heynckes në vitin 1972/73

Q.Autor

INES HELENES/ Mbretëresha e “Instagramit” që feston kualifikimin e Suedisë (FOTO)

Isa.Autor

Martinez kërkon fitoren e gjashtë në Rusi: Duam ta mbyllim me një emocion pozitiv

Isa.Autor

Leave a Comment