Futboll Shqipëri Sport

SULMUESI SHQIPTAR NUK DI TË NDALET NË ZVICËR/ Kololli shënon super gol me një skemë perfekte (VIDEO)

Benjamin Kololli vazhdon të shkëlqejë në Zvicër me Zyrihun, teksa ditën e djeshme ka gjetur përsëri rrugën e rrjetës.

Në minutën e 19’, mesfushori i Kosovës pas një skeme perfekte ia doli ta dërgojë topin në rrjetë me një predhë, duke shtangur kështu portierin e Servete dhe kaloi Zyrihun në avantazh.

Ekipi i futbollistit kosovar fitoi me rezultatin 2-0 teksa në minutën e 50’ shënoi edhe Rueg. Kololli është duke treguar një formë të shkëlqyer në Zvicër, teksa në 6 ndeshjet e fundit ka arritur të shënojë 5 gola.