Futboll Kategoria Superiore Sport

TIRANA VAZHDON TË JETË E “DEHUR” NGA TITULLI/ Laçi mposht “Bardheblutë” dhe blindon vendin e 3-të

Tiranës duket se nuk i ka dalë ende “dehja” nga fitimi i titullit kampion, teksa sot është mposhtur 3-0 nga Laçi.

Ndeshja nisi me raste nga të dyja ekipet, por ishin vendasit që kaluan të parët në avantazh me anë të Nuabuezes, i cili shënoi nga pika e bardhë e penalltisë në minutën e 15’. Vetëm 10 minuta më vonë Xhixha gjeti edhe golin e dytë për kurbinasit.

Pjesa e dytë foli më shumë për Tiranën që kishte disa raste për gol, por përsëri rrugën e rrjetës e gjeti Laçi me anë të Nuabuezes, i cili realizoi dopietë në minutën e 83’. Torasa i befasoi të gjithë në minutën e 88’, duke shënuar një gol shumë të bukur nga jashtë zone, por ai vlejti vetëm për statistikë. Me këtë fitore Laçi siguron edhe matematikisht vendin e 3-të.

Related posts

“STAY AT HOME CHALLENGE”/ Nga Shkodran Mustafi tek Mathijs De Ligt, ja si luajnë futbollistët me letër higjenike (VIDEO)

Delo.autor

Messi frikëson Barcelonën, viziton shkollën e 7 vjeçareve në Manchester

Sadik.Autor

(FOTO) Formacioni i javës së 26-të në Premier League, dominon Arsenali

Q.Autor

Leave a Comment