Futboll Seria A Sport

“ZIHEM VETËM E ME HIGUAIN”/ Sarri tregon marrëdhënien e veçantë me të

Trajneri Maurizio Sarri ka prekur një çështje shumë interesante në konferencën për shtyp para ndeshjes me Milanin. Ai u ndal te marrëdhënia e veçantë që ka me sulmuesin Gonzalo Higuain.

“Lexoj në media se unë zihem me të gjithë, por unë në fakt gjithmonë zihem vetëm me Higuain. Nuk e di pse, por është gjithmonë e njëjta gjë.

“Ai ka nevojë për një kundërshti të fortë që të nxjerrë më të mirën e tij. Psikologjikisht është mirë, por fizikisht nuk e di sepse ka patur dëmtime shpesh. Ai ka nevojë për një shtytje të fortë dhe të nesërmen mund të luftojë një mur%. Kur është poshtë psikologjikisht, duhet të kujdesesh për të”.

Related posts

Rusia u eliminua, por shikoni tre tifozet më SEKSI që do ti mungojnë Botërorit (FOTO)

Isa.Autor

LACIO KALON NË EPËRSI/ Luis Alberto ka shënuar golin e avantazhit (VIDEO)

Isa.Autor

PREMIER LEAGUE/ Marcos Silva është trajneri i ri i Everton

Sadik.Autor

Leave a Comment