Futboll Shqipëri Sport

ARRITJE E MADHE PËR LOJTARIN E KOMBËTARES/ Zgjidhet në formacionin e vitit në Serinë A, ja emri

“Wyscout” ka shpallur formacionin më të mirë të sezonit 2019-2020 të Serisë A. Në sy bie mungesa e lojtarit më të mirë të zgjedhur nga Seria A: Paolo Dibala. Në mbrojtje na nderon një shqiptar, Berat Gjimshiti.

GJIMSHITIII

Mbrojtësi i Atalantës e ka merituar një vend në formacionin më të mirë dhe në krah të tij rreshtohen edhe dy lojtarë të tjerë të Atalantës, Toloi në qendër dhe Gosens në krahun e majtë. Krahun e djathtë të mbrojtjes e mban Faraoni i Veronës. Në portë si më i miri është zgjedhur portieri i Juventusit, Shezni.

Në mesfushën me katër lojtarë nga e majta në të djathtë janë Insinje i Napolit, Gomez i Atalantës, Alberto i Lacios dhe Kulusevski i Parmës. Në sulm nuk kishte si të mungonte golashënuesi më i mirë i Serisë A Imobile, ndërsa krah tij është Ronaldo i Juventusit. Për habi, asnjë zikaltër, edhe pse u shpall ekipi me mbrojtjen më të mirë.

 

117761181_312492426751199_346548120664356720_o

Related posts

I JASHTËZAKONSHËM/ Mesfushori shqiptar realizon një “MAGJI” në kampionatin polak (VIDEO)

Delo.autor

E KRYER/ Tare mbyll goditjen tjetër te Lazio, por zyrtarizimi varet nga një faktor

Delo.autor

“BARELLA DO TË JETË SURPRIZA E “EURO 2020″/ Trajneri Lippi: Kjo Itali di si të fitojë, ata janë të vetëdijshëm për forcën dhe…

Delo.autor

Leave a Comment