Futboll Seria A Sport

ËSHTË ZYRTARE/ Andrea Pirlo trajneri i ri i Juventus

Ditë intensive në shtëpinë e Juventus-it: në fillim shkarkimi i Sarri-t, më pas zgjedhja e trajnerit të ri me zgjedhjen zyrtare të Andrea Pirlo-s.

Ish-mesfushori u zgjodh pak kohë më parë për skuadrën Undeër 23, që do të ishte edhe eksperienca e tij parë si trajner, por situat a e ekipit të parë ka përshpejtuar hapin e madh.

Sipas shtypit italian, ka qenë një zgjedhje direkte e presidentit Andrea Agnelli, me të cilin Pirlo është takuar pasditen e sotme në Continassa.

Trajneri i i bardhezinjve ka nënshkruar një kontratë deri në vitin 2022.

Related posts

MUNGOI NË SFIDËN NDAJ TIRANËS/ Plasin gjobat e kritikat te Laçi, një tjetër titullar mund të ketë fatin e Malotës

Delo.autor

“NË SHQIPËRI TË ZHVISHNIN DHE TË MERRNIN RROBAT”/ Ish-sulmuesi i Kombëtares: Nuk ndihem grek, unë jam i tillë…

Delo.autor

Trajneri i Karabakut: Më kanë befasuar Kukësi, Shqiptarët me karakter, por…

Isa.Autor

Leave a Comment