Futboll La Liga Sport

KËRKOHET NGA SHUMË KLUBE/ Barcelona po mendon të “blindojë” talentin e saj, ja kontrata me klauzolën e frikshme

Ansu Fati është një nga talentet që spikati këtë sezon me Barcelonën. Adoleshenti bëri debutimin me ekipin e parë në La Liga si dhe në Ligën e Kampionëve.

ANSU FATI

Paraqitjet e tij të mira kanë bërë që shumë skuadra të mëdha të paraqesin interes për lojtarin, nisur edhe nga mosha e re që ka. Por Barcelona nuk do t’ia lërë rastësisë, dhe po mendon ta blindojë Fatin. Pavarësisht se i ka ronovuar kontratën deri në vitin 2022 me një klauzolë largimi prej 170 milionë eurosh, përsëri katalanasit nuk janë të qetë.

Barcelona po mendon ti ofrojë një kontratë të re Ansu Fatit, me përmirësime financiare shumë të mëdha dhe një klauzolë largimi prej 400 milionë eurosh. Barcelona dëshiron ta mbyllë sa më shpejt marrëveshjen me lojtarin.

Related posts

Grizemann i përgjigjet Ronaldos, Atletico barazon në derbi

Sadik.Autor

Zbardhet vendimi në FSHF, lojtari humbet paratë por fiton gjyqin

Sadik.Autor

Premtimi i autoriteteve ruse për Nejmarin: Do ti japim tokë në Kazan nëse shënon…

Isa.Autor

Leave a Comment