Futboll La Liga Sport

“NUK ËSHTË E THJESHTË TË…”/ Titullari i Real Madrid: Vuaj këtu, nuk kam shokë!

Mbrojtësi i Real Madridit, Dani Carvajal, ka folur në lidhje me jetesën që kalon te skuadra spanjolle. Ai tregon se nuk është e lehtë për të të bëjë shok tek ekipi madrilen dhe e vuan pak këtë pjesë.

Lojtari i krahut të djathtë tregon se gjatë kohës kur ishte te Leverkusen ishte më e thjeshtë. “Nuk është e thjeshtë te Reali të krijosh shokë. Kur isha te Leverkusen, atje mosha mesatare e skuadrës ishte 23, gjithçka ishte më e thjeshtë.

“Ne kishim të njëjtat hobi, nuk kishim gra, nuk kishim fëmijë. Te Real Madridi thuajse të gjithë e kanë ndërtuar një jetë dhe është një klub shumë serioz. Reali lufton për gjithçka dhe nuk ke më kohë dhe jeta private anashkalohet. Ambicia? Dua të fitoj pesë Champions Leaguen me Real Madridin. Dua të fitoj më shumë tituj dhe të mbyll karrierën këtu”, – tha ai.

Related posts

U mposhtën në “Elbasan Arena”, lojtari i Izraelit: Nuk mund të ndryshojmë për 3 ditë

Isa.Autor

Nga “KARROCA” tek FERRARI/ Zbuloni të gjitha MAKINAT LUKSOZE të MOURINHOS (FOTO)

Isa.Autor

NGA PIKTURAT TEK MAKINAT/ Trashëgimia e “Zotit të Futbollit”, pasuria e Maradonës del në ankand (FOTO)

Delo.autor

Leave a Comment