Europa League Futboll Sport

SEVILLA NË GJYSMËFINALEN E EUROPA LEAGUE/ Lopeteguri: S’ka drejtësi në futboll

Julen Lopetegui, trajneri i Sevilla-s, ka komentuar kualifikimin në gjysmëfinalen e Europa League të skuadrës së tij, që ka mposhtur Wolves-in në minutat e fundit të ndeshjes së luajtur të martën n ë mbrëmje.

“Në pjesën e dytë kemi pasur më shumë raste për ta mbyllur më herët ndeshjen. Por nuk ia kemi dalë. aq sa po përgatiteshim për kohën shtesë”, ka thënë ish-trajneri i Real Madrid.

“Më pas ka ardhur goli i Lucas, një gol që ka vendosur drejtësinë për lojtarin, por e dimë se në futboll nuk ka drejtësi. Ekzistojnë vetëm golat dhe ne kemi qenë me fat që e kemi shënuar”.

“Në ndeshjen e ardhshme do të luajmë kundër Manchester United, skuadra më e madhe në botë, por do të jemi gati”.

Related posts

REAL MADRIDI NË AVANTAZH/ Kasemiro shënon një gol të çmendur (VIDEO)

Delo.autor

STËRVITJE ME NGARKESË DHE PA AFRIME/ Trajneri Ilir Daja vijon punën sipas planit “B” tek Partizani

Delo.autor

SERIE A/ Pirlo i beson Vrionit, talenti shqiptar po jeton ëndrrën me Juventusin

bora.autor

Leave a Comment