Futboll Premier League Sport

ZYRTARE/ Premier League shpall lojtarin e ri më të mirë, fituesi është një kampion

Trent Aleksandër Arnold është shpallur lojtari i ri më i mirë në Premier Ligë. Mbrojtësi i djathtë i cili mbush 21 vjeç në tetor ndihmoi Liverpulin të fitonte titullin kampion pas 30 vitesh pritje.

arnold

Arnold në 38 ndeshje dha kontributin me 4 gola dhe 13 asiste. Mbrojtësi anglez gjithashtu ndihmoi Liverpulin të mbante portën e paprekur në 12 raste.

Ky çmim merr në konsideratë edhe votat nga tifozët.

Related posts

PARTIZANI MUNDI TIRANËN/ Gëzim dhe tension, kontrasti në përfundim të derbit (VIDEO)

Isa.Autor

ËSHTË ZYRTARE/ Aventura e Cutrones në Angli zgjat vetëm 6 muaj, rikthehet në Serie A tek…

Delo.autor

Hamilton e Vettel, ”duel” fjalësh para se të zbresin në pistë

Isa.Autor

Leave a Comment