Futboll Sport

BARCELONA-BAYERN MUNICH/ Finalja e parakohshme, ja formacionet e mundshme

E cilësuar si një finale e parakohshme (për faktin se janë dy ekipet e vetme në garë që e kanë fituar Champions më parë), një sfidë midis dy skuadrave më të mira në botë. Barcelona dhe Bayern Munich do të ndeshen me njëra-tjetrën sonte në Da Luz në Lisbonë (arbitri slloven do të gjykojë): një ndeshje që do të shohë shumë yje në fushë dhe do të ofrojë shumë ide interesante, duke filluar me duelin mes Robert Lewandowski dhe Lionel Messi, deri në ai midis Neuer dhe Ter Stegen, konkurrenca në kombëtaren gjermane.

Ja cilët mund të jenë 22 lojtarët në fushë: Vidal dhe Coman do të jenë në fushë nga minuta e parë, ndërsa Griezmann dhe Perisic mund të ulen në pankinë.

Barcelona (4-3-1-2): Ter Stegen; Semedo, Piqué, Lenglet, Alba; Sergi Roberto, Busquets, de Jong; Vidal; Messi, Suarez.

Bayern Munich (4-2-3-1): Neuer; Kimmich, Boateng, Alaba, Davies; Goretzka, Thiago Alcantara; Gnabry, Muller, Coman; Lewandowski.

Related posts

I MJAFTUAN 3 MINUTA LOJË/ Ylli Son zhbllokoi sfidën ndaj Liverpool, VAR-i tërbon Mourinhon (VIDEO)

Delo.autor

LIVE/ Kategoria e Parë, Grupi B: Luhen për kreun, Bylisi në avantazh që në minutën e dytë

Isa.Autor

E ARDHMJA E IBRAHIMOVIC NË DYSHIM/ Ish-mbrojtësi “kuqezi”: Ju tregoj pse suedezi ka vendosur të largohet

Delo.autor

Leave a Comment