Futboll Shqipëri Sport

“BOOM BOOM” UZUNI/ Futbollisti i Kombëtares shënon gol fantastik me kokë në Champions (VIDEO)

Fantastik Myrto Uzuni! Futbollisti i Kombëtares “abonohet” me golin në Ligën e Kampionëve. Pasi i siguroi kualifikimin Ferencvaroshit në sfidën ndaj Dinamos së Zagrebit, baratasi ka gjetur sërish rrugën e rrjetës në përballjen e sotme ndaj Moldes, të vlefshme për  turin “Play-Off”.

Në minutën e 52-të, pas një harkimi të Botkës, nga e djathta, Uzuni, goditi në mënyrë mjeshtërore me kokë, duke e çuar topin në cepin e portës, dhe duke dyfishuar shifrat në transfertë ndaj norvegjezëve. Më herët për Ferencvaroshin kishte realizuar Boli.

Related posts

E BUJSHME/ Neymar ka zgjedhur skuadrën e re, ylli brazilian refuzon rinovimin

Delo.autor

Tifozët rusë “përlotin” Crisciton (Video)

Sadik.Autor

Ramos: Kujdes nga Cristiano Ronaldo

Sadik.Autor

Leave a Comment