Bundesliga Futboll Sport

BUNDESLIGA/ Dortmundi merr goditjen e parë nga Augsburg, shfryhen yjet e verdhezinjëve

Bundesliga zhvilloi një pjesë të mirë të ndeshjeve të kësaj jave ditën e sotme. Borussia Dortmund dështoi në transfertë ndaj Augsburgut, pasi humbi me rezultatin 2-0. Një fitore e pastë e vendasve që i japin një shuplakë të fortë verdhezinjëve që pretendonin të duelonin me Bayern Munchen hap pas hapi.

Augsburgu shënoi nga një gol për çdo pjesë duke vënë në pah problemet që ka Dortmund në mbrojtje. Goli i parë u shënua në minutën e 40′ nga Uduokhai. Ky i fundit dërgoi topin në rrjetë pas një hutimi të mbrojtjes së Dortmundit për 1-0. Goli i dytë u shënua nga Daniel Caliguri. Mesfushori me origjinë të largët arbëreshë pushoi topin në rrjetë në minutën e 54′. Miqtë nuk patën fuqi me Sanchon dhe Haaland të shënon qoftë dhe një gol.

Në ndeshjet e tjera bie në sy barazimi 1-1 ndërmjet Bayern Leverkusen dhe Leipzig, po me të njëjtin rezultat u mbyll dhe sfida ndërmjet Monchengladbach dhe Union Berlinit. Mainz humbi në shtëpi 1-4 ndaj Sttugartit, ndërsa Arminia Bielefled fitoi 1-0 ndaj Koln.

Related posts

AS NË TURQI DHE AS NË ANGLI/ UEFA vendos për finalen e Champions-it. Ja në cilin shtet do luhet…

Delo.autor

”Femrat tona po sillen si prostituta me tifozët e Botërorit” (FOTO)

Sadik.Autor

“KRITIKAT E MIA I BËJNË MIRË SPANJËS”/ Van der Vaart vazhdon t’i hedhë benzinë “zjarrit” me deklaratën e tij

Delo.autor

Leave a Comment