Futboll Premier League Sport

E PAZAKONTË/ Lojtari i Tottenham lë ndeshjen në mes për të shkuar në tualet, Mourinho e ndjek nga pas (VIDEO)

Sfida e djeshme e raundit të 1/16-ave të Kupës së Anglisë Totenhem-Çelsi ka tërhequr vëmendjen e mediave të huaja për një moment krejtësisht të çuditshëm. Trajneri i “Spërsave” Hoze Murinjo ndoqi pas lojtarin e tij Erik Dajer, i cili u larguar befas nga fusha për të shkuar në tualet.
pjimage (1)
Duket se nevojat personale e shtrënguan futbollistin anglez për të lënë në mes për pak momente ndeshjen delikate. Por, ajo çfarë ka habitur akoma më shumë është reagimi i “Special One”, i cili në momentin kur Dajer niset drejt tualetit (15 minuta nga fundi i kohës së rregullt) e ndjek nga pas për ta detyruar të kthehet në fushë.

Më pas, takimi përfundoi me fitoren e Totenhemit me anë të penalltive (5-4).

Pavarësisht fitores së vuajtur ndaj rivalëvë “Blu”, sjellja e Murinjos dhe Dajerit ka tërhequr më shumë vëmendjen e mediave dhe publikut.

Related posts

KAOS NË KAMPIONATIN SPANJOLL/ Koronavirusi çon klubin e njohur në ligën e tretë

Delo.autor

Skënderbeu fiton Kupën, Ilir Daja thyen rekord pas 19 vitesh

Sadik.Autor

Asamoah përshëndet Juventusin: Largim i vështirë, faleminderit të gjithëve!

Sadik.Autor

Leave a Comment