Futboll Premier League Sport

LIVE/ Premier League: Mbyllet ndeshja Arsenal-West Ham. Rezultati 2-1

Arsenali luan sonte në javën e dytë të Premier Ligës kundër West Hamit derisa Arteta synon një paraqitje të mirë të skuadrës ashtu si në ndeshjen e parë kundër Fulham

Sonte Arteta ka startuar me të njëjtin formacion si në ndeshjen e parë, duke bërë vetëm dy ndryshime.

Sonte nga fillimi i ndeshjes starton Saka dhe jo Maitland-Niles.

Po ashtu nga minuta e parë sonte në mesfushë nuk luan Elneny por Ceballos.

Ndërkohë në sulm Arteta nuk ka ndryshuar dhe sonte luajnë Ëillian, Aubameyang dhe Lacazette.

 

LIVE/ Arsenal – West Ham 2-1

 

Mbyllet ndeshja

MINUTA 86/ Arsenal kalon në avantazh me golin e shënuar nga Edward Nketiah.

Nis pjesa e dytë

***

Mbyllet pjesa e parë

MINUTA 45+1/ West Ham barazon shifrat me golin e shënuar nga Michail Antonio.

MINUTA 25/ Arsenal kalon në avantazh me goline e shënuar nga Alexandre Lacazette.

MINUTA 1/ Starton ndeshja

Related posts

SPEKTAKËL I GARANTUAR/ Ndeshja më EPIKE e UFC do të ketë një pjesë të…

Isa.Autor

Harry Kane ska dyshime është lojtari më i mirë në botë”

Sadik.Autor

Nigeri- Islandë/ Harrojeni Messin, Musa shënon gol spektakolar ndaj “vikingve” (VIDEO)

Sadik.Autor

Leave a Comment