Futboll Shqipëri Sport

“NEGOCIATAT PO ZGJASIN PËR…”/ Muriqi del hapur: Po acarohem, dua të kaloj te Lazio!

Sulmuesi Vedat Muriqi ka dalë hapur dhe ka theksuar se dëshiron kalimin te Lazio. Shtatlarti është i habitur se si ende nuk po mbyllet marrëveshja me italianët dhe se turqit po kërkojnë më shumë se sa çmimi real i tij.

“Kalimi te Lazio është një hap i rëndësishëm për karrierën time. Lazio luan në Serie A dhe do të jetë në Champions League prandaj nuk ka më mirë se kaq”, – tha shqiptari për gazetarin Ertan Suzgun.

“Negociatat po zgjasin për një kohë të gjatë dhe kam filluar të acarohem. Dua të lë Fenerbahçen në mënyrën më të mundshme dhe ata mund të më shesin mua për një çmim 6 herë më të shtrenjtë se sa më blenë, nuk e di pse po zgjasin kaq shumë. Kam qëndruar pa folur si kërkesë e klubit”, – tha ai.

Related posts

Dënohen me 35 vjet, 9 personat që sulmuan ekipin e Izraelit në shqipëri

Sadik.Autor

SEZONI FANTASTIK I YLLIT TË DORTMUND/ Haaland kundër të gjithëve: Kam humbur shumë raste

Delo.autor

“PO PLANIFIKOJMË TURNEUN…”/ Presidenti Ceferin zbulon planin dhe jep lajmin e madh

Delo.autor

Leave a Comment