Futboll Seria A Sport

PRANË MARRËVESHJES/ Milani bind Chelsea me ofertën e fundit! Bakayoko drejt kthimit tek “Kuqezinjtë”

Sipas asaj që raporton Claudio Raimondi për SportMediaset në Italia Uno, kthimi i Tiemoué Bakayoko në Milano është shumë afër: midis nesër dhe të dielës, Maldini dhe Massara duhet të mbyllin marrëveshjen me Chelsea dhe ta sjellin francezin përsëri në Milanello. Marrëveshja duhet të kalojë në bazë të një huazimi prej 3 milion eurosh me një të drejtë blerje të vendosur në rreth 20 milion plus disa bonuse.

Bakayoko ka luajtur sezonin më të mirë të karrierës që pas largimit nga Monaco te kuqezinjtë. Me Chelsea kurrë nuk pati feeling! Pioli do të ketë një super mesfushë.

Related posts

Liverpool arrin marrëveshje me Southamptonin për Virgil van Dijk

Q.Autor

Kritikat ndaj Napolit, vjen përgjigja epike e Sarrit: Më vjen të prek…

Q.Autor

ANALIZON PLANIN PËR “EUROPEAN SUPER LEAGUE”/ “Gazzetta dello Sport” rreshton faktet, pse Superliga ka vdekur pa lindur akoma…

Delo.autor

Leave a Comment