Futboll Kategoria Superiore Sport

SFIDA NDAJ KUKËSIT/ Drejtori sportiv i Wolfsburg sulmon UEFA-n: Na dërgoi në zonë me rrezik të lartë

Kukësi do luajë kundër Volfsburgut për Europa Ligë, dhe ndeshja është vendosur të luhet në Shqipëri. Por për këtë fakt tek skuadra e Bundesligës nuk janë shumë të kënaqur.

Volfsburg

Drejtori sportiv i Volsfsburgut, Jorg Shmage ka akuzuar haptazi UEFA-n se po rrezikon ekipin me vendimin që ndeshja të luhet në Shqipëri që është një zonë e kuqë përsa i përket virusit. “Normalisht, nuk duhet të dërgosh me ndërgjegje të plotë dikë në një zonë të rrezikshmërisë së lartë. Por kjo është ajo që po ndodh me ndeshjen e Ligës së Europës në Shqipëri. Ajo është një zonë e rrezikshmërisë së lartë. Dhe ne duhet që të shkojmë atje të përballemi me detyrimet që kemi”, tha ai në një intervistë në mediat gjermane. Ndërkohë, trajneri Oliver Glasner e sheh situatën pak me më shumë optimizëm.

“Sigurisht, nuk mund të injorosh plotësisht rrezikun nga pikëpamja shëndetësore. Por gjysma e Europës është zonë e rrezikshme dhe është pjesë e lojës që duhet të udhëtosh në një rajon të tillë në një turne si Liga e Europës”, deklaroi drejtori sportiv i Volfsburgut.

Related posts

Modric te Interi/ Nuk do ta besoni sa ka shkuar koeficienti i transferimit të bujshëm

Isa.Autor

WANDA NARA PROVOKON RONALDON/ “Icardi-n? Unë do doja të shihja Cristiano Ronaldon në stol, ndërkohë që…”

Isa.Autor

E BUJSHME/ Tjetër “masakër” e Ramos. I thyen hundën lojtarit të Plzen, arbitri e fal (VIDEO)

Isa.Autor

Leave a Comment