Futboll Seria A Sport

SHKËLQEU ME MALAGËN/ Keidi Bare drejt kalimit në Itali. Zbulohen 3 ekipet që duan mesfushorin e Kombëtares

Keidi Bare ishte një nga lojtarët më të mirë te Malaga në sezonin e fundit, duke i dhënë një ndihmë të madhe skuadrës gjatë gjithë sezonit.

Megjithatë klubi spanjoll është në kushte të vështira financiare dhe për këtë dëshiron ta shesë mesfushorin, për të mbushur arkat e klubit. E ardhmja e Bares mund të jetë në Itali, aty ku së fundi kanë shfaqur interes 3 skuadra. Sipas “La Nazione”, në gjurmët e 23-vjeçarit, janë vënë Leçe, Piza dhe Salernitana.

Të 3 këto skuadra miliotjnë në Serinë B dhe kanë shfaqur interes serioz për të marrë shërbimet e Bares. Mesfushori i Kombëtares përveç skuadrave italiane, është lidhur edhe me një kalim të mundshëm te Espanjoli në Spanjë, por deri tani nuk ka pasur diçka zyrtare.

Related posts

Serxho Ramos thumbon Barcelonën dhe Bajernit: Ne flasim në fushë!

Sadik.Autor

O ÇFARË GOLI/ Sigurdsson i jep fitoren EVERTONIT me një “MAGJI” të pabesueshëme (VIDEO)

Isa.Autor

1 javë para lamtumirës, Andres Iniesta: Po bëhet gjithmonë e më e vështirë

Sadik.Autor

Leave a Comment