Futboll Premier League Sport

ZYRTARE/ Liverpool bën prezantimin e madh, Klopp merr yllin e Bayern…

Thiago Alcantara është futbollisti më i ri i Liverpoolit. Mesfushori i “Redsave” ka hedhur firmën në kontratë dhe u prezantua nga klubi.

Spanjolli është përforcim i rëndësishëm për skuadrën angleze. Ai do të jetë një vlerë e shtuar dhe vjen pas fitimit të 3 trofeve me skuadrën gjermane të Bayern Munchenit.

Trajneri Jurgen Klopp arriti të bëjë një goditje shumë të rëndësishme me një çmim shumë të mirë. Bavarezët nga krahu tjetër nuk donin ta mbanin më shumë në skuadër, pasi kontrata e tij skadonte në qershorin e 2021 dhe nuk donin ta humbisnin me parametra zero.

Related posts

Spalletti injoron keq Icardin: Nuk më intereson më…

Delo.autor

Bayern sfidon Juven dhe Liverpool-in për një gjerman

Sadik.Autor

LËSHOJNË RRJETAT NË ITALI/ Dortmund kërkon të marrin “bomberin” e Serisë A

Delo.autor

Leave a Comment