Futboll Sport

3 FUTBOLLISTËT ANGLEZ NË QENDËR TË KRITIKAVE/ Festojnë duke thyer rregullat e karantinës (FOTO+VIDEO)

Tre futbollisë të njohur anglezë kanë ngjallur sërish kritika pasi u shfaqën në një festë ditëlindjeje në fundjavë.

Lojtari i Borusia Dortmundit Xhejdës Sanço dhe dy futbollistët e Çelsit Temi Abraham dhe Ben Çiluell kanë thyer rregullat e karantinës duke u grumbulluar më shumë se 6 persona në shtëpinë e sulmuesit Abraham.

Videoja u publikua në tabloidin “The Sun”. Pas kësaj, kritikat ndaj lojtarëve kanë vërshuar në masë. Pritet që Borusia Dortmundi të marrë masa të ashpra ndaj 20-vjeçarit Sanço, teksa ky i fundit nuk u aktivizua ndaj Frajburgut në fundjavë për shkak të një gripi të lehtë.

Nga ana tjetër, edhe Federata Angleze e Futbollit pritet të thotë fjalën e saj për rastin në fjalë.

1111111111111111

3333333333333333 2222222222222

Related posts

KORONAVIRUSI/ Dy lojtarë të tjerë me epidemi në Serie A, ish-sulmuesi i Milanit rezulton pozitiv!

Delo.autor

Oferta e parë u refuzua/ MILANI ka gati PLANIN e ÇMENDUR për Milinkoviç-Saviç

Isa.Autor

Arlind Ajeti bind te Krotone, klubi italian projekton blerjen e mbrojtësit

Sadik.Autor

Leave a Comment