Futboll Seria A Sport

DY VJET STEVEN ZHANG SI PRESIDENT/ Numrat e Inter nga 26 tetori 2018 deri tani

26 tetor 2018. Steven Zhang, më parë në bordin e Interit pas blerjes së 68.55% të aksioneve në qershor 2016, bëhet presidenti i klubit zikaltër.

Eshtë më i riu në historinë e Interit. Çfarë ka ndodhur në këto dy vjet? Tuttomercatoweb e tregon me numra.

142 – Këto janë pikët e grumbulluara nga zikaltërit në kampionat: rezultati i një bilanci të vendosur pozitivisht me 41 fitore, 19 barazime dhe 12 humbje.

2 – Trajnerët e Zhangut të Ri: Luciano Spalletti dhe Antonio Conte. i pari u shkarkua në maj të vitit 2019, i dyti premtoi: “Asnjëherë më Inter i çmendur”. Punë në progres.

151 –  Këto janë golat e shënuar në kampionat nga zikaltërit në këto dy vjet. Shënuesi më i mirë në këtë periudhë ishte Romelu Lukaku, i cili shënoi 28 gola në 41 ndeshje të Serie A.

19 – Ndeshjet evropiane të luajtura nga Interi. Nëntë në Ligën e Kampionëve, dhjetë në Ligën e Evropës.

294 –  Milionat e eurove të shpenzuara në merkato, nga seanca dimërore e kampionatit 2018/2019. Për sa presidenti i klubit zikaltër.

Eshtë më i riu në historinë e Interit. Çfarë ka ndodhur në këto dy vjet? Tuttomercatoëeb e tregon me numra.

142 – Këto janë pikët e grumbulluara nga zikaltërit në kampionat: rezultati i një bilanci të vendosur pozitivisht me 41 fitore, 19 i përket të ardhurave, milionat e mbledhura ishin 156.5.

Related posts

E PASKA EKZAGJERUAR/ Evra i përgjigjet tifozëve të MILANIT, keni HISTORI por nuk…

Isa.Autor

Skënderbeu-Kukësi/ Formacionet: Oto Xhon nuk ia del, ja si do rreshtohen skuadrat

Isa.Autor

CHRISTIAN OULISIC TURPËRON PIQUE/ Shikoni lëvizjen “magjike” të 20-vjeçarit (VIDEO)

Delo.autor

Leave a Comment