Futboll Shqipëri Sport

“FSHF” THA SE NUK E LEJON KLUBI/ Mesfushori Selahi refuzoi të bashkohej me Kombëtaren, ja arsyeja

FSHF-ja më datë 5 tetor, njoftonte se Lindon Selahi nuk do të ishte pjesë e Kombëtares për ndeshjet e tetorit, kjo për shkak se ishte ndaluar nga klubi i tij. “Etrit Berisha, Ylber Ramadani, Florian Kamberi, Lindon Selahi dhe Klaus Gjasula nuk do të jenë të gatshëm për dy ndeshjet e radhës, pasi nuk lejohen nga klubet të dalin jashtë vendeve respektive.”, shkruhej në njoftimin e FSHF-së.

Megjithatë e vërteta është shumë ndryshe, teksa ka qenë vetë lojtari që ka refuzuar të bashkohet me Kombëtaren. Shkak për këtë është bërë se Selahi pasi të kthehej  nga Kombëtarja duhet të qëndronte në izolim dhe për këtë arsye vendosi të mos bashkohej me kuqezinjtë e Rejës.

Kjo është konfirmuar nga CEO i Tuentes, i cili për “Twente Imsite” u shpreh: “Ne biseduam me Selahin në lidhje me grumbullimin në Kombëtare dhe ai na tha se nuk dëshironte që kur të kthehej të hynte në karantinë. Në këtë situatë vendosi që të mos bashkohej me Kombëtaren”, u shpreh Van der Kran.

FAKSIMILE

PANORAMASPORT.AL

Related posts

“OPERACIONI ALLA POGBA”/ JUVE gati të rrëmbejë “INIESTËN E RI” do kushtoi sa një MAKINË

Isa.Autor

FITORE SPEKTAKOLARE/ Kukësi mposht gjirokastritët dhe i bën presion “Demave”

Delo.autor

Duka apo Fino? De Biasi jep përgjigjen: Ja kreu i ri i FSHF-së

Q.Autor

Leave a Comment