Futboll Shqipëri Sport

I PAKALUESHËM, LUFTARAK DHE I VENDOSUR/ Ja cili futbollist i Shqipërisë spikati kundër Lituanisë

Mesfushori i Frajburgut dhe Shqipërisë Amir Abrashi ishte futbollisti që spikati më shumë sot ndaj Lituanisë, sfidë që përfundoi me rezultatin 0-0.

Lojtari veteran i ekipit kuqezi fitoi të gjitha duelet në mesfushë me rivalët balltikë. Sipas “Sofa Score”, ai vlerësohet me notën 8.1. 30-vjeçari kreu 5 ndërhyrje të sakta, ia doli në 3 tentativat për driblim si dhe realizoi 2 pasime kyçe dhe 3 topa të gjatë.

“Pitbulli” i Shqipërisë konfirmoi sërish rëndësinë dhe peshën që ka për ekipin kombëtar.

Statistikat e Amir Abrashit ndaj Lituanisë sipas “Sofa Score”.

Related posts

LIVE/ La Liga: Mbyllet ndeshja Levante-Barcelona. Rezultati 3-3

Delo.autor

E PABESUESHME/ Shikoni se çfarë bën me Olimpiacos shqiptari që ka zgjedhur Greqinë (VIDEO)

Delo.autor

SFIDA NDAJ EGNATIAS/ Toli e Najdovski titullarë tek “bardheblutë”, ja formacioni i mundshëm…

Delo.autor

Leave a Comment