Futboll Seria A Sport

KËRKOHET NGA SHUMË KLUBE/ Mesfushori Kessie jep mesazh emocionues për Milan dhe tifozët

Franck Kessie sot ndihet veteran! Mesfushori nga Bregu i Fildishtë foli për gjendjen e tij te Milan sot duke u intervistuar nga BBC Africa: “Unë jam një nga veteranët e grupit, kjo më bën nder.

Si dhe të përfaqësojë Milanin, i cili ka miliona tifozë në të gjithë botën. Në Afrikë, për shembull, të gjithë e njohin Milanin për shkak të George Weah”.

Për thashethemet për një lamtumirë të mundshme në kohët e fundit: “Unë kurrë nuk kam menduar të largohem nga Milani, ndihem shumë mirë këtu, si një familje. Kuqezinjtë tani janë një lëkurë e dytë. Një krenari për mua dhe familjen time”.

Kessie i dha meritë trajnerit të tij: “Pioli është një trajner i shkëlqyeshëm, ai thotë fjalët e duhura dhe di të menaxhojë grupin. Ai më shpjegoi mirë se çfarë duhet të bëj dhe unë u adaptova. Falë tij, grupi u ngjesh gjatë bllokimit, ne kemi punuar mirë nga distanca dhe akoma më mirë kur u kthyem në fushë”.

Për tifozët e Milanit: “Të jashtëzakonshëm dhe të ngrohtë, para derbit ata na treguan mbështetjen e tyre duke na ndjekur në stadium. Për ta duhet të japim gjithçka, duke vazhduar ndeshje pas ndeshje. Ne nuk vendosim më kufij”.

Related posts

BRESCIA-JUVENTUS/ Pas 4 minutash lojë, Alfredo Donnarumma zhbllokon sfidën (VIDEO)

Delo.autor

NUK KA MË DYSHIME/ Juventusi dhe PSG arrijnë marrëveshjen e bujshme të shkëmbimit

Delo.autor

COVID-19/ Nuk lejohet të protestosh ndaj arbitrit, Serie A zbulon si do të jetë futbolli në kohë pandemie

Delo.autor

Leave a Comment