Futboll Seria A Sport

“ËSHTË BUKUR TË SHOHËSH KËTË MILAN”/ Legjenda Baresi: Champions është minimumi për “Kuqezinjtë”

Franko Barezi beson te rritja e kuqezinjve. Ish-kapiteni sugjeron që ekipi i Piolit duhet të besojë jo vetëm te Championsi, por mbase edhe te titulli.

“Është bukur të shohësh këtë Milan. Pas kaq vitesh, ky kampionat do të jetë pak më i ekuilibruar. Pioli punoi mirë pas izolimit dhe sezoni sivjet ka nisur po aq pozitivisht. Tashmë duhet të ruajnë urinë e të luajnë fort në çdo ndeshje. Të mos harrojmë Maldinin, që ka qenë vizionar që kur luante në fushë.

Nëse ky Milan është një përzierje cilësore e të rinjve dhe lojtarëve me përvojë merita ka edhe Maldini si drejtor. Një vend në Champions nuk më duket i pamundur, madje do të thoja që Milani është i detyruar të mendojë edhe për më tepër.” deklaroi Barezi.

Related posts

Juventus-Milan, ja statistikat që parashkruajnë finalen e Kupës së Italisë

Sadik.Autor

LAJM TRONDITËS PËR MILANIN/ Mesfushori më i mirë do OPEROHET, pritet të mungoi deri në…

Isa.Autor

“ÇMEND” RRJETIN/ Patris Evra gjen sozinë e Rio Ferdinand, është… një aktor porno

bora.autor

Leave a Comment