Futboll La Liga Sport

“KUR MENAXHERI IM…”/ Dest zbulon pse zgjodhi Barcelonën para Bayernit dhe pret me padurim sfidën speciale

Blerja e fundit e Barcelona-s, mbrojtësi Sergino Dest, ka folur për BeIN Sports në lidhje me dëshirën për të nisur aventurën e re dhe për t’u përballur me kampionët e mëdhenj në skenën e Champions League.

Në veçanti, ai ka folur për sfidën kundër Juventus-it dhe Cristiano Ronaldo-s:

“Do të jetë një moment special të luaj në krah të Messi-t kundër Cristiano Ronaldo-s. Të premten në mëngjes, pas ndeshjes me Celta-n, kam patur mundësinë të takoj Messi-n dhe të gjithë shokët e skuadrës dhe ka qenë një moment special, shumë i bukur”.

“Për mua, Barcelona është një ëndërr që është realizuar: kur menaxheri im më ka shpjeguar gjithçka, kam pranuar menjëherë. Bayern? Më pëlqejnë sfidat, për këtë arsye kam zgjedhur Barçën”.

Related posts

Spektakël në Europa League, në 4 ndeshjet çerekfinale shënohen 10 gola në pjesën e parë

Sadik.Autor

MESSI RIKTHEHET NË STËRVITJE/ Barça merr lajmin e mirë para ndeshjes në Champions

Delo.autor

Dorëzohet Conte: Top katërshja, objektivi i Chelseat

Q.Autor

Leave a Comment