Ndeshjet Live Sport

LIVE/ Nations League: Mbyllet ndeshja Ukrainë-Spanjë. Rezultati 1-0

Liderja e grupit 4 të Ligës A të Kombeve, Spanja, ka udhëtuar sot në drejtim të Kijevit në përpjekje për ta arritur fitoren e radhës dhe betonuar pozitën e saj në grup.

Por, Ukraina duket se dëshiron që të marrë fitore sonte pasi që ka startuar me një formacion sulmues, ku Yarmolenko, Yaremchuk dhe Zbukov.

Në anën tjetër, Enrique ja ka dhënë besimin sonte sulmuesit të Wolverhampton, Traore që të startojë derisa Fati përsëri është në sulm. Treshen e sulmit të spanjollët e plotëson Rodrigo.

 

LIVE/ Ukrainë – Spanjë 1-0

 

Mbyllet ndeshja

MINUTA 76/ Ukraina kalon në avantazh me golin e shënuar nga Viktor Tsygankov.

Nis pjesa e dytë

***

Mbyllet pjesa e parë

MINUTA 1/ Starton ndeshja

Related posts

”Sherri” te Partizani, drejtori Olsi Rama mban qëndrim…

Sadik.Autor

NDODH EDHE KËSHTU/ Torres dhe prezantimi më i TRISHTË i historisë së futbollit

Isa.Autor

BEFASON TEKNIKU SPANJOLL/ “Show” në konferencë për shtyp: Alo, jam Unai Emery

Isa.Autor

Leave a Comment