Futboll Premier League Sport

MESFUSHORI FLUTURON DREJT LONDRËS/ Arsenal paguan klauzolën e lojtarit të Atleticos, nis gara me kohën

Arsenali ka paguar klauzolën e lirimit të Thomas Partey dhe diçka e tillë është konfirmuar dhe nga La Liga. Anglezët kanë derdhur 50 milionë euro në arkat e madrilenëve.

Tani ka nisur gara me kohën, pasi duhet që lojtari të kryejë vizitat mjekësore dhe të plotësohen dokumentet mes klubeve. Thomas ka fluturuar drejt Londrës, ndërsa do të nënshkruajë kontratën deri në vitin 2025.

Futbollisti këmbënguli për t’u larguar nga Atletico dhe trajneri Mikel Arteta e donte me çdo kusht. Mbetet për t’u parë nëse Arsenali do t’ia dalë mbanë.

Related posts

BARCELONA hedh në “plehra” traditën, katalanasit shtangin me uniformën e re (FOTO)

Isa.Autor

PARALAJMËROI PËRMBYSJEN E LIVERPOOL/ Arsene Wenger: “Anfield” është i vetmi vend ku askush nuk…

Delo.autor

KANË HUMBUR SHKËLQIMIN/ GJERMANIA PËR TURP: Por Lëv kërkon kohë: Bëni durim, janë të…

Isa.Autor

Leave a Comment