Futboll La Liga Sport

NJË PIKË NË DY NDESHJE/ Real Madrid nis të bëjë llogaritë për të kaluar grupet e Champions League

Goli i Kasemiros nxori nga një situatë shumë e keqe Realin e Madridit dhe tani madrilenët duhet të bëjnë llogaritë për t’u kualifikuar në fazën e 1/8-ave të Ligës së Kampioneve. Duhet të luhen edhe 4 ndeshje në grupe dhe Reali mund t’ia dalë me 10 pikë të tjerë nga 12 të mundshme.

Edhe me tri fitore mund të kualifikohet, por do të varet nga rezultatet e tjera në grup. Një humbje në Gjermani do të kishte zbehur shanset e Realit për kualifikim dhe për t’u kualifikuar do të duheshin fitore në 4 ndeshjet e mbetura. Reali do të presë Interin dhe Gladbahun në Valdebebas, por si udhëtues duhet të shkojë në Itali për të luajtur me zikaltrit dhe në Kiev.

Related posts

LIVE/ Zvicër-Angli, nis sfida

Delo.autor

LIVE/ Kastrioti-Kukësi: Shokohen verilindorët, Roxher kalon në avantazh krutanët (VIDEO)

Isa.Autor

KJO NUK PRITEJ/ FIGO tregon se kush është më i mirë mes Ronaldos dhe CR7

Isa.Autor

Leave a Comment