Futboll Premier League Sport

PENALLTIA E RAMOSIT/ Barcelona merr vendimin të ankohet në…

Skuadra e Barcelonës ka vendosur që të ankohet në mënyrë zyrtare në federatën e Spanjës për arbitrimin e ndeshjes nga Munuera Martinez dhe mbi të gjitha për penalltinë e akorduar në favorin e Realit të Madridit.

Klubi katalanas po mendon që të kërkojë shpjegime dhe arsyetime nga ana e presidentit Rubiales për diçka të tillë, por edhe për faktin pse ia besoi këtij arbitri duelin më të rëndësishëm të futbollit spanjoll.

Sipas Barcelonës ai është i ndikuar dhe gjithmonë ka qenë pro Realit të Madridit, prandaj në të ardhmen kërkohet më shumë kujdes në vendosjen e arbitrave dhe përdorimin e VAR-it. Katalanasit kanë pretendime edhe për raste të tjera.

Related posts

LLOGARITË PËR KUALIFIKIM/ Situata në 8 grupet e Champions-it

Isa.Autor

LIVE/ Kukësi – Laçi: Verilindorët pretendojnë për 11-metërsh, Selmani bën “heroin”. Mbyllet pjesa e parë në Kamzë (VIDEO)

Delo.autor

MASAT KUNDËR KORONAVIRUSIT/ Rregulli i ri i FIFA-s, futbollistëve iu ndalohet pështyrja në fushë

Delo.autor

Leave a Comment