Futboll Seria A Sport

PROVAT/ Bagazhet në avion, rezervimi i hotelit dhe tamponët në Torino. Ja si Napoli apelon 3-0…

Sot, ose në rastin më të keq brenda javës së ardhshme, Napoli do të paraqesë apelin në Gjykatën e Apelit Sportiv kundër humbjes 3-0 në tryezë dhe penalizimit me një pikë në renditje për të mos u paraqitur në Torino për ndeshjen kundër Juventus 4 tetorin e kaluar.

Përmes avokatit Mattia Grassani, presidenti Aurelio De Laurentiis dëshiron të çmontojë sistemin akuzues të Gjykatësit Sportiv, duke demonstruar se ekipi nuk ishte në gjendje të udhëtonte pas detyrimit të izolimit të besuar të vendosur nga ASL 1 për pozitivitetin e Zielinski dhe Elmas.

Por mbi të gjitha duke vërtetuar, me letrat në dorë, se si klubi ishte i gatshëm të nisej për Piemonte, në kundërshtim me atë që doli nga vendimi i shkallës së parë sportive.

Napoli bazon strategjinë e tij mbrojtëse në disa fakte, të konsideruara si prova të qarta të dëshirës për të luajtur lojën rregullisht: nga prania e disa menaxherëve në aeroportin Capodichino, te bagazhet e ngarkuara në aeroplanin që duhet të kishte sjellë Gattuson dhe lojtarët në Torino, deri në praninë e një autobusi në Caselle për ta çuar grupin në hotelin ku ndodhet kampi i trajnimit në Torino.

Në mbështetje, klubi blu synon të paraqesë shkëmbimin e postave elektronike midis menaxherit të ekipit dhe stafit të hotelit, si dhe rezervimin e një cikli tamponësh që do të kryheshin në Torino disa orë pas ndeshjes kundër Juve.

Related posts

Supriza, Rafa Benitez drejt stolit të ish-kampionëve të Premier League

Sadik.Autor

Veterani i City, tallet me Guardiola: “Çfarë do ai, balet si në Spanjë dhe Itali?

Q.Autor

Emre Can brenda javës në Torino, emër surprizë për mbrojtjen e Juventusit

Sadik.Autor

Leave a Comment