SFIDË ME AROMË SUPERIORE NË KOSOVË/ Gjilani i Mezanit thyen në shtëpi Prishtinën

Gjilani ia del të fitojë dhe pa trajnerin Gentian Mezani në stol. “Skifterat” mundën me rezultatin 0-2 Prishtinën në stadiumin “Fadil Vokrri”. Golat u shënuan nga Hajdari me penallti nga Fiton Hajdari në minutën e 14-të pasi Gledi Mici shkaktoi 11 metërsh.

Në fundin e takimit, mendoi Gerhard Progni të vuloste fitoren me gol duke i bërë në këtë mënyrë një “dhuratë” teknikut Mezani dhe tifozëve. Megjithatë, vendimtar në sigurimin e fitores ka qenë dhe portieri Enea Koliqi, i cili priti penallti në minutën e 64-rt.

Tekniku vlonjat nuk ka qenë në stadium për shkak të disa probleme familjare. Pas 8 javëve, Gjilani ka grumbulluar 13 pikë.