Futboll La Liga Sport

“THELLON” DHIMBJEN E JUVENTUS/ De Jong: U zbavitëm në Torino. Pedri i ri? Mosha nuk ka rëndësi

Mesfushor dhe mbrojtës. Te fitorja 2-0 e Barcelonës në Torino ndaj Juventus, Frenkie De Jong me të vërtetë i bëri të gjitha. Dhe gjithashtu ia doli më së miri.

“Unë mendoj se kemi luajtur një lojë të shkëlqyer, u zbavitëm realisht – shpjegon holandezi për kanalet zyrtare të UEFA – veçanërisht në pjesën e dytë, kur mbajtëm zotërimin dhe qarkulluam topin shumë mirë.

“Pedri? Mosha nuk ka rëndësi. Unë kisha luajtur në mbrojtje si i ri dhe ishte hera e parë: padyshim që preferoj mesfushën, por jam gjithmonë i gatshëm të luaj ku të më thonë. Më pëlqente”.

Related posts

E KRYER/ Mërgim Vojvoda në Serie A, ja kur prezantohet tek ekipi i ri

Delo.autor

NJË “PËRBINDËSH” QË NUK NDALET/ Rekord pas rekordi, ja çfarë synon tani CR7

Delo.autor

SERIE A/ Inter – Sassuolo, në “San Siro” priten gola dhe spektakël

Sadik.Autor

Leave a Comment