Futboll La Liga Sport

U AFRUA ME BUJË NË “BERNABEU”/ Real Madrid merr vendimin e papritur për Luka Jovic

Luka Joviç u afrua me bujë e Reali i Madridit në merkaton e  vitit të kaluar, por nuk ka bindur me paraqitjet e tij.

Serbi ishte një kërkesë e trajneri Zidan dhe klubi madrilen pagoi 60 milionë euro për shërbimet e tij. Megjithatë tashmë durimi është sosur te klubi spanjoll dhe këta të fundit kanë vendosur ta largojnë lojtarin.

Sipas “Fichajes”, drejtuesit nuk do të presin më tej dhe për këtë arsye e kanë nxjerrë në merakto dhe duan ta largojnë.

Kujtojmë se në merkaton e verës, të këtij viti, u përfol edhe për një interesim të Milanit dhe Napolit, por edhe të Interit. Të shikojmë nëse skuadrat italiane do të përpiqen ta afrojnë në janar.

Related posts

Diego Costa çon Atletico në finalen e Europa League

Sadik.Autor

ANALIZA SIPAS “BOOKMAKERS”/ Solskjaer shkarkohet në nëntor nga “Djajtë e Kuq”, ja arsyet befasuese

Delo.autor

Formacionet zyrtare: Inter – Napoli/ Seria A e gjithë vëmëndja shkon në “San Siro”

Q.Autor

Leave a Comment