Futboll Seria A Sport

“U KONFLIKTUA” ME ARBITRIN/ Gjobitet drejtori sportiv i Juventusit. Vjen vendimi edhe për Chiesa

Gjykatësi sportiv i Serie A, Gerardo Mastrandrea, skualifikoi Vanja Milinkovic Savic, portierin e Torinos (sanksionuar gjithashtu me një gjobë prej 10 mijë eurosh) dhe lojtarin e ri të Juventusit, Federico Chiesa për një ndeshje.

Por jo vetëm. Midis menaxherëve, një gjobë prej 10 mijë eurosh për Fabio Paratici të Juventusit “sepse, i paautorizuar, në 43 të pjesës së dytë, ai ishte vendosur pranë stolit duke adresuar fjalë mosrespektuese ndaj zyrtarëve të ndeshjes. Shkelja e zbuluar nga ndihmësi i prokurorit federal” .

Related posts

Merson: Mkhitaryan do të jetë një sensacion te Arsenali

Q.Autor

SUPERSFIDA/ MESSI, “vrasësi” i Valencias dhe “mbreti” autentik i “Mestallas”

Isa.Autor

Ajeti mbyll aventurën te Torino, gati firma me Krotonen

Isa.Autor

Leave a Comment