Futboll Shqipëri Sport

“A JE I ÇMENDUR?” De Biasi zbulon bisedën e veçantë me Dukën për aktivizimin e Hysajt

Xhani De Biazi gjatë një interviste të gjatë me median italiane “TuttoMercatoWeb.com”, ka folur edhe për Shqipërinë dhe idenë e përfshirjes së lojtarëve të ri në lojë:

“Tek Kombëtarja e Shqipërisë unë kam bërë që Elseid Hysaj të debutojë në moshën 18-vjeçare, kur u aktivizonte me Empolin. Po fitonim 1-0 ndaj Norvegjisë, ku sigurisht ishin më të mirë se ne.

Në fundin e ndeshjes, presidenti Duka më thotë që jam i çmendur. Unë i thash që nëse do kishim edhe 5 lojtarë të tjerë si ai, do t’i aktivizoja.

Nëse ia jepni makinën një 18-vjeçari, kjo është për shkak se ai mund të ngasë makinën dhe të përmirësohet gjatë rrugës.

Por nëse e nxehni që në ndeshjen e parë, pjekuria nuk ndodh brenda ditës, duhet vetëm guxim për të bërë zgjedhje të caktuara.”, përfundon De Biazi.

Related posts

MERR FUND GJITHÇKA/ Ja si mund ta “rrëmbejë” MILANI Fabregasin me një çmim SHOKUES (DETAJE)

Isa.Autor

Argjentina kërkon trajner, sytë te “arkitekti” i Kolumbisë

Isa.Autor

NJË TJETËR TENTATIVË/ Ofertë e re për Godin, Atletico Madrid sfidon “Zikaltërit”

Delo.autor

Leave a Comment