Futboll La Liga Sport

“AI ËSHTË NË NJË TJETËR NIVEL”/ Mesfushori Rakitic: Ka vetëm një numër një, është Messi

Ish-lojtari i Barcelonas, Ivan Rakitic, kaloi te Sevilla në merkaton e verës. Kroati u rikthye tek ish-ekipi i tij në Spanjë dhe njëherë tjetër ka folur për Leo Messin.

Ai ka vlerësuar maksimalisht ish-shokun e tij te Barcelona. “Nuk ka rëndësi se kush je, thjeshtë duhet parë dhe shijuar ky djalë (i referohet Messit). Ai është në një tjetër nivel.

“Me gjithë respektin për lojtarët e tjerë kaq vetëm një numër një. Ai është Leo Messi”, – tha mesfushori. Rakitic duket se e ka shijuar kohën e kaluar me Messin te Barca.

Related posts

STATISTIKA TË FRIKSHME/ Derbi i Madoninës “pushton” planetin, në vendin e tretë ndonjëherë

Delo.autor

GRIEZMANN DHE DEMBELE U TALLËN ME PUNONJËSIT E HOTELIT/ Barcelona merr masa të rënda: Do të ndëshkohen…

Delo.autor

Lëkundet stoli i Mourinjos/ Manchester United ka gati zëvendësuesin e portugezit

Sadik.Autor

Leave a Comment