Champions League Futboll Sport

CHAMPIONS/ Barcelona mposht me “POKER” Dynamo Kyiv dhe siguron kualifikimin

Barcelona ka fituar me rezultatin 0-4 në transfertë kundër Dinamos së Kievit. Ekipi katalanas zhvilloi një ndeshje me dy fytyra, pasi në 45 minutat e para nuk dhuroi asgjë në fushën e lojës, ndërsa shkëlqeu në pjesën e dytë.

Takimi u hap nga goli i Dest në minutën e 52′. Amerikani gjeti rrjetën e parë me spanjollët pasnjë pasimmi të Marti Braithwaite. Goli i dytë i ndeshjes u shënua nga sulmuesi danez vetëm 5 minuta më vonë. Ai tregoi një nuhatje mjaft të mirë dhe e dërgoi në rrjetë.

Nata e mirë e sulmuesit u konkretizua dhe me një gol të dytë me penallti. Ai gaboi fillimisht, por gjyqtari akordoi 11-metërsh. Sulmuesi e pushoi në rrjetë për 0-3. Goli i fundit i ndeshjes u shënua nga Antonie Griezmann që i dha fund ndeshjes për 0-4.

Related posts

Fadil Vokrri, një vetërrëfim mbi jetën dhe karrierën: Nga lavdia me Prishtinën, tek oferta e Juventusit

Sadik.Autor

Golashënuesit më të mirë në Premier League (FOTO)

Q.Autor

AXHENDA E JAVËS 23 NË SUPERIORE/ Ndeshjet luhen në dy ditë, ja datat dhe oraret e të gjitha sfidave

Delo.autor

Leave a Comment