Futboll Premier League Sport

E BUJSHME NGA ANGLIA/ Klopp kthehet në “shtëpi” për ndeshjen e Champions kundër Midtjylland, ja shkaku…

Jurgen Klopp mund të kthehet në Signal Iduna Park di Dortmund. Trajneri i Liverpool-it mund të kthehet në vendin që për shumë vite ka qenë “shtëpia e tij”. Jo si kundërshtar i Borussia-s, por vetëm si i ftuar.

Siç ka bërë të ditur Daily Mail, në fakt, Të Kuqtë mund ta luajnë ndeshjen e fundit të grupit të Champions League kundër Midtjylland në një fushë neutrale.

Nga sa mësohet, UEFA duket se po vlerëson mundësinë që ta zhvendosë ndeshjen e fundit të fazës me grupe të Champions League mes Liverpool-it dhe Midtjylland të 9 dhjetorit në një fushë neutrale për shkak të gjendjes shëndetësore në Danimarkë të krijuar nga pandemia.

Dy skuadrat mund të luajnë në stadiumin e Borussia Dortmund, aty ku Jurgen Klopp “u bë i madh” duke shkruar historinë e klubit nga v2008-ta në 2015-ën, para se të kalonte në Premier League me Të Kuqtë.

Related posts

JUVENTUS REFUZON OFERTËN PËR RUGANIN/ “Topçinjtë” në kërkim të një mbrojtësi, ja emri në listën e dëshirave

Delo.autor

DE LIGT LOJTARI I RI I JUVENTUS/ Flet agjenti Raiola: Ka mentalitetin e Nedved dhe ambicien e…

Delo.autor

Fiorentina interesohet për sulmuesin Alex Meret të Udineses

Sadik.Autor

Leave a Comment