Champions League Futboll Sport

E ÇUDITSHME/ Trajneri i Dynamo Kyiv i kërkon fanellën në fundin e ndeshjes, por Messi refuzon. Ja arsyeja…

Një episod i veçantë është kapur nga kamerat në fundin e ndeshjes, mes Barcelonës dhe Dinamos së Kievit, e cila u luajt në “Kamp Nou” dhe përfundoi me fitoren e katalanasve me rezultatin 2-1.

Trajneri i skuadrës ukrainase, Mirçea Luçesku pas përfundimit të ndeshjes, iu afrua yllit të Barcelonës, Leo Mesi dhe i kërkoi fanellën e ndeshjes së djeshme. Megjithatë argjentinasi për një moment e refuzoi dhe për këtë e kishte një arsye.

Mesi mësohet t’i ketë thënë Luçeskut se nuk mund t’ia jepte fanellën në fushë, për shkak të protokollit të UEFA-s, por i premtoi atij se do ia jepte në dhomat e zhveshjes.

Related posts

Buffon: Italia nuk kishte forcën e duhur për t’u kualifikuar në Kupën e Botës

Sadik.Autor

PO SHKËLQEN/ Ish-drejtori i MILANIT përgëzon sulmuesin në rrjetet sociale (FOTO)

Isa.Autor

LIVE/ Nis Flarmurtari-Kastrioti, betejë në Vlorë për 3 pikët

Isa.Autor

Leave a Comment